aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
PTSM - podsumowanie roku 2018

Dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyły się dwa ostatnie spotkania podsumowujące szkolny sezon turystyczny 2018.

 

Jerzy Rubach podsumował działalność kamiennogórskiego oddziału PTSM. Do tej pory odbyło się 127 imprez turystycznych, do końca roku zaplanowanych jest jeszcze kilka wypraw. Wzięło w nich udział ponad 900 turystów, większość uczestniczyła w kilku imprezach. Łącznie w tegorocznych imprezach uczestniczyło prawie 3,3 tys. turystów. Rekordziście: Aleksandra Baryczkowska, Agata Deka, Julia Grabczyk, Jakub Karwala, Krystian Pilarz i Kornel Wąsiołek uczestniczyli w 12 imprezach organizowanych w tym roku przez PTSM i mogą jeszcze tę liczbę zwiększyć.

Podczas podsumowań najaktywniejszym młodym turystom wręczono zdobyte przez nich odznaki: Tropiciela Przyrody, Turysty Przyrodnika, Górskiej Odznaki Turystycznej oraz Młodzieżową Odznakę Krajoznawczą.

Najaktywniejszym opiekunem okazała się Beata Galica-Nowak, która uczestniczyła w 12 imprezach. Najaktywniejszymi edukatorami okazali się Aleksandra Trytek (CO KPN Karpacz), która zajęła się ośmioma grupami oraz Przemysław Burchardt (Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze), który oprowadził siedem grup.

Turystyczne wyprawy organizowane są dzięki dofinansowaniu z miasta Kamienna Góra i starostwa kamiennogórskiego. W tym roku PTSM pozyskało z tych źródeł 18,2 tys. zł. Organizacja imprez kosztowała ponad 80 tys. zł.

W tym roku kamiennogórski oddział PTSM obchodzi 20-lecie istnienia. Od 5 marca 1988 roku do połowy grudnia 2018 w imprezach oddziału uczestniczyło 34 255 osób.

PTSM - podsumowanie roku 2018

 

REKLAMA