Olimpia Kamienna Góra : Iskra Łagów

Dzisiaj (sobota, 15 maja) piłkarze Olimpii Kamienna Góra podejmowali Iskrę Łagów. Był to pierwszy mecz pierwszej drużyny kamiennogórskiego klubu po śmierci Adama Blicharskiego, piłkarza, trener i działacza.

Spotkanie rozpoczęła minuta ciszy, na płocie okalającym boisko kibice wywiesili transparent, zapłonęły race.

Początek meczu nie był udany dla Olimpii. Już w 2' w pole karne gospodarzy wbiegł Dawid Mądrzejewski i bez problemu pokonał bramkarza. W 24' było już 0:2. Akcję prawym skrzydłem zakończyło dośrodkowanie i strzał D. Mądrzejewskiego. W końcówce do ataków rzuciła się Olimpia, ale bramki nie zdobyła.

Drugą połowę Olimpia rozpoczęła znacznie lepiej. Gospodarze przyspieszyli, grali dokładniej i szybko przyniosło to efekty. W 51' bramkarz goście źle interweniował, błąd wykorzystał Sebastian Sochacki. W 54' z 12 metrów strzelał Konrad Domin. Bramkarz Iskry z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 55' dośrodkowanie z rzutu rożnego dotarło do Damiana Misana. Doświadczony piłkarz głową skierował piłkę pod poprzeczkę. Po stracie drugiego gola z boiska z powodu kontuzji zszedł bramkarz Iskry, zastąpił go rezerwowy. W 71' kolejną bramkę dla Olimpii zdobył S. Sochacki. Dwie minuty później w pole karne wbiegł K. Domin i oddał celny strzał. W 87' rezerwowy bramkarz Iskry popełnił błąd, po strzale wypuścił piłkę z rąk. Okazję do dobitki wykorzystał Przemysław Powiertowski.

Cały mecz był nerwowy, między zawodnikami dochodziło do przepychanek i kłótni. Iskra kończyła mecz w dziesiątkę. Za dwie żółte kartki boisko opuścił w 90' Łukasz Szynke.

Olimpia Kamienna Góra : Iskra Łagów - 5:2 (0:2)

Skład Olimpii: Michał Trzepak, Bartosz Młodziński, Michał Oświęcimka, Łukasz Bieńkowski, Sebastian Sochacki *89' Aleksander Duda), Konrad Domin (88' Michał Bijak), Kacper Filip, Damian Misa, Marcin Wieczorek, Przemysław Powiertowski, Kamil Burghardt.

Skład Iskry: Adam Żurek (60' Przemysław Grabowski), Piotr Pirszel, Łukasz Szynke, Patryk Szczęsny (83' Tomasz Szyszko), Grzegorz Wróblewski (63' Jakub Pietrek), Bartos Szczęsny, Artur Paradowski, Michał Posioł, Rafał Smółka (63' Krzysztof Zajączkowski), Dawid Mądrzejewski, Bartosz Iwanowski.