aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W miniony weekend 18 zawodników i zawodniczek z Kamiennej Góry, Lubawki i Marciszowa stanęło do rywalizacji w Amatorskim Turnieju Tenisa Ziemnego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Kamiennej Góry 2015

Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy w których grali systemem każdy z każdym.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych zwycięzcy grup oraz zawodnicy którzy w swoich grupach zajęli drugie miejsca awansowali do fazy pucharowej.

W sobotę z uwagi na sporą liczbę uczestników rozegrane zostały rozgrywki grupowe oraz ćwierćfinały - łącznie 30 meczów !!! Warto dodać, że w rozgrywkach grupowych z Panami jak równy z równym rywalizowały także trzy Panie ? Monika Stec, Katarzyna Kuniej i Wioletta Obrzut.

Mecze półfinałowe oraz oba finały ? duży o I i mały o III miejsce rozegrano w niedzielne południe.

Po sobotnich rozgrywkach do niedzielnych półfinałów awansowali Rafał Kuniej (Lubawka) obrońca tytułu i turniejowa jedynka, Krzysztof Stawarz (KG) (turniejowa dwójka), Dariusz Dudek (KG) nr 3 z rozstawienia i Mateusz Kuniej (Lubawka) rozstawiony w turnieju z nr 4.

Zwycięstwo w Turnieju wywalczył Rafał Kuniej pokonując w finałowym pojedynku Krzysztofa Stawarza 2:6, 6:4, 6:3
Był to rewelacyjny mecz stojący na bardzo wysokim poziomie.

Trzecie miejsce zajął Dariusz Dudek wygrywając po wyrównanym pojedynku z Mateuszem Kuniejem 4:6 7:6 7:6
Podsumowując: była świetna zabawa, mnóstwo sportowej pozytywnej rywalizacji, piękna pogoda dla kibiców i koszmarny upał mocno doskwierający zawodnikom. Nikt nie wymiękał, wszyscy dali radę, szacunek.

Wyniki Półfinałów:

Rafał Kuniej vs Dariusz Dudek 6:1
Krzysztof Stawarz vs Mateusz Kuniej 6:0

Wyniki finałów:

Pojedynek o 3 miejsce - Dariusz Dudek vs Mateusz Kuniej 4:6 7:6 7:6
Pojedynek o 1 miejsce- Rafał Kuniej vs Krzysztof Stawarz 2:6 6:4 6:3

R. Kuniej i K. Stawarz są mieszkańcami Lubawki. Znają się i grają od dziecka. Jednak od 22 lat nie zagrali ze sobą ani jednego meczu.

REKLAMA