aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Dwa dni temu po godzinie 01:00 w nocy policjanci z kamiennogórskiej patrolówki zauważyli na jednej z głównych ulic miasta VW Golfa, którego kierujący pędził zdecydowanie za szybko, przy okazji łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego.

Policjanci rozpoznali kierującego. Wiedzieli, że w marcu miał zatrzymane prawo jazdy, ruszyli więc za Golfem, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając kierowcy polecenie do natychmiastowego zatrzymania się. Mężczyzna w pojeździe nie znajdował się sam. Być może obecność trzech pasażerek dodawałam mu odwagi i adrenaliny. Kontynuował on ucieczkę, pędzący ulicami Kamiennej Góry, następnie wyjechał z miasta i skierował się w stronę powiatu wałbrzyskiego, kończąc brawurową jazdę na jednej z przydrożnych latarni w Czarnym Borze.

24 - latek nie odniósł obrażeń, jednak pomoc medyczna była niezbędna jego pasażerkom. Dwie z nich zostały przetransportowane przez Zespół Pogotowia do szpitala w Wałbrzychu. Jak wykazał tester sam kierowca okazał się być pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Policji w Kamiennej Górze. Usłyszał już pierwsze zarzuty w tej sprawie, do popełnienia których się przyznał. To zapewne nie koniec tej historii i konsekwencji, jakie przyjdzie mu ponieść.

 

REKLAMA