aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W niedzielę 18 kwietnia br. w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do interwencji pilnej, dotyczącej podejrzenia znęcania się jednego z mieszkańców gminy nad swoją rodziną.

Przybyły na miejsce patrol zastał 29 – letniego mężczyznę, jego matkę oraz dziadka. Kobieta była roztrzęsiona i zapłakana, natomiast 87 – letni mężczyzna przerażony. Policjanci szybko ustalili, że 29 – latek stosował przemoc fizyczną, jak i psychiczną zarówno w stosunku do swojej 54 - letniej matki jak i dziadka. W związku z czym zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia i wytrzeźwienia.

W dniu dzisiejszym usłyszał on zarzut, do którego przyznał się w całości. Miał on stosować przemoc fizyczną w stosunku do swojej matki, jak i dziadka. Znajdując się pod wpływem alkoholu miał ich niepokoić ciągłymi awanturami, w trakcie których popychał ich, szarpał, uderzał, kopał czy np. wyrywał włosy. 29 – latek również ubliżał obojgu, jak też ich zastraszał.

W dniu dzisiejszym na wniosek kamiennogórskiej Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

foto: PB_KPP KG

REKLAMA