aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra, Spółka Mieszkaniowa

Dzisiaj rada nadzorcza zmieniła prezesa Spółki Mieszkaniowej w Kamiennej Górze.

fot. policja Kamienna Góra

Przestępcy wykorzystują każdą okazję do wzbogacenia się kosztem osób, które czują się zbyt bezpiecznie. Trzymiesięczny areszt otrzymał 41-letni mężczyzna podejrzany o dokonywanie kradzieży na tzw. „klamkę” zatrzymany przez kamiennogórskich funkcjonariuszy. Policja ponownie apeluje o właściwe zabezpieczenie mieszkań i samochodów. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi!

fot. policja Wałbrzych

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy poszukują kobiety, która jest odpowiedzialna za przestępstwo na tzw. wnuczka. Chodzi o niemałą kwotę, bo o aż 20 tysięcy złotych, którą w połowie czerwca tego roku oszustce przekazała pokrzywdzona 81-letnia seniorka. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem sprawczyni i publikują go w celu ustalenia tożsamości kobiety. Być może ktoś z Państwa ją rozpozna. Prosimy o każdy sygnał w tej bulwersującej sprawie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 22:00 5 sierpnia do 6:00 6 sierpnia.

 kas

  • Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Biura Spraw Wewnętrznych Policji przeprowadzili kolejny atak na gang akcyzowy.
  • W efekcie wspólnych działań zatrzymano m.in. dwóch podejrzanych o kierowanie grupą przestępczą.
  • Zabezpieczono dwa luksusowe samochody, 17 tys. zł w gotówce oraz dwie koparki kryptowalut.

fot. relacja wideo z sesji

Dzisiaj miała się odbyć sesja rady miasta Kamienna Góra. Obrady zwołane zostały na wniosek burmistrza, jako dodatkowe poza planem pracy posiedzenie.

Lubawka, warsztaty lniarskie

Dzieci spędzające wakacje w Lubawce mogły wziąć udział w warsztatach lniarskich prowadzonych przez pracownię "Szyjemy kolorem". Warsztaty odbyły się w Domu Kultury w Lubawce.

wspolnotaPismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota opublikowało ranking zamożności samorządów za 2021 rok. Ranking uwzględnia zamożność samorządu per capita, czyli na mieszkańca.

IMGW-PIB wydał oOstrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 4 sierpnia do 18:00 5 sierpnia.

kosciuszki

Uwaga kierowcy, na drogach powiatu kamiennogórskiego możecie spodziewać się dzisiaj utrudnień w ruchu.

REKLAMA