aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Dwa dni temu po godzinie 01:00 w nocy policjanci z kamiennogórskiej patrolówki zauważyli na jednej z głównych ulic miasta VW Golfa, którego kierujący pędził zdecydowanie za szybko, przy okazji łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego.

kpn

Po ostatnich opadach deszczu zima wycofała się ze szczytu Szrenicy. Szlak zielony od górnej stacji wyciągu do szlaku czerwonego na stoku Szrenicy został już otwarty. Śnieg zniknął także ze stoku Wielkiego Szyszaka, można więc wędrować letnią ścieżką po polskiej, południowej stronie góry.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 do 21:00 15 maja.

Kamienna Góra - zbiórka elektrośmieci

Dzisiaj (sobota, 15 maja) na rynku w Kamiennej Górze odbywa się zbiórka elektrośmieci.

Czarny Bór

Gmina Czarny Bór wzięła udział w ogólnopolskim Rankingu Perły Samorządu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

zus Już w najbliższą niedzielę wchodzi w życie ważna zmiana dotycząca zgłoszeń do ubezpieczeń. Od 16 maja w dokumentach zgłoszeniowych - ZUS ZUA i ZUS ZZA – trzeba podawać kod wykonywanego przez siebie lub pracownika zawodu.

pogrzeb

Dzisiaj (czwartek, 13 maja) pochowany został Adam Blicharski, samorządowiec, zawodnik i działacz sportowy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele pw. świętych Piotr i Pawła. Zmarły pochowany został na cmentarzu przy ul. Katowickiej.

Piast Wspiera Region 2021W ramach programu "Piast Wspiera Region 2021" w Kamiennej Górze może powstać mural. Ważne jest poparcie mieszkańców.

Czadrów

Gmina Kamienna Góra będzie prawdopodobnie kolejnym samorządem, na terenie którego powstanie wielorodzinny budynek TBS. Dzisiaj (czwartek, 13 maja) radni spotkali się z prezesem TBS-u i wstępnie zaakceptowali pomysł.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 13 maja do 0:00 14 maja.

REKLAMA