aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. facebook / OSP Chełmsko Śląskie

Dzisiaj (wtorek, 3 sierpnia) po godzinie 15 ratownicy wezwani zostali na drogę powiatową Chełmsko Śląskie - Lubawka. Do rowu wjechała skoda fabia. Samochód jechał od strony Chełmska Śląskiego.

lubawka ratusz

W Biuletynie Informacji Publicznej lubawskiego urzędu miasta opublikowane zostało zarządzenie burmistrz Ewy Kocemby w sprawie dyrektora Szkoły Podstawowej w Miszkowicach.

zus Od 31 lipca tego roku osoby, które potrzebują zaświadczenia o wysokości emerytury lub zasiłku z ZUS mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne potwierdzenia. Taki dokument nie wymaga podpisu pracownika ZUS i można przekazać go do instytucji, która tego wymaga.

Pisarzowice

W Pisarzowicach trwa rozbiórka budynku, którego stan zagrażał użytkownikom drogi powiatowej prowadzącej przez wieś.

Aktualizacja 18:20

marciszow gmina

W urzędzie gminy Marciszów ponownie nie ma zastępcy wójta. Wczoraj pracownicy pożegnali Konrada Buczka, który zrezygnował z tej funkcji.

fot. UM Kamienna Góra

Zgodnie z zapowiedziami od początku sierpnia w urzędzie miasta Kamienna Góra jest nowy sekretarz.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 11:40 do 21:00 2 sierpnia.

fot. google maps

Kamiennogórskie starostwo poinformowało o zamknięciu prowadzącego przez las odcinka drogi Lubawka - Lipienica.

zus Zamiast listu w skrzynce informacje o przyszłej emeryturze można znaleźć w Internecie. Co roku Zakład wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln papierowych listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. Od ubiegłego roku tą coroczną informację można sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych, czyli na PUE ZUS.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Biografie czterech warszawskich powstańców, którzy pochowani zostali na Dolnym Śląsku przybliżył dzisiaj (niedziela, 1 sierpnia) Przemysław Mandela z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

REKLAMA

ds21