aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Jednym z zadań policjantów jest ustalanie miejsc ukrywania się osób, które nie chcą ponieść konsekwencji swoich czynów. Czterech mężczyzn przekonało się, że wcześniej czy później będą musieli zmierzyć się z zasądzonymi wyrokami.

fot. policja Kamienna Góra

Profilaktyka jest bardzo ważną częścią działalności kamiennogórskich policjantów. Uświadamianie o zagrożeniach, a także nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa to element, który procentuje w przyszłości. Dzięki organizowanym spotkaniom funkcjonariusze przeciwdziałają powstawaniu zagrożeń.

Marciszów, sesja

Rolnicy z terenu gminy Marciszów zapłacą w 2023 roku niższy podatek rolny. Obniżenie stawki zaproponowali radni z klubu Nasza Gmina.

marciszow

Na budynku Urzędu Gminy w Marciszowie zamontowany został czujnik badający m.in. zanieczyszczenie powietrza.

Lubawka, toitoi

Jak informuje OSP Lubawka, dzisiaj strażacy wezwani zostali na teren cmentarza do palącej się toalety przenośnej toitoi.

straż, OSP

W czwartek (24 listopada) w remizie OSP Krzeszów odbyła się odprawa naczelników i prezesów jednostek ochotniczych z terenu powiatu. W spotkaniu uczestniczył mł. bryg. mgr inż. Michał Pięta, który pełni obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP ds. współpracy z OSP.

dotacje dla OSP

Przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kamiennogórskiego odebrali dofinansowania w ramach "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych".

Lubawka, sesja

Radni Lubawki rozpatrywali dzisiaj dwa projekty uchwał, które będą miały wpływ na portfele mieszkańców w 2023 roku.

lubawka ratusz

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu, w którym wyłoniony ma być wykonawca ostatnich robót przy ścieżce wokół zalewu Bukówka.

policja

29-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany w czwartek w nocy (17.11.22r.) podczas patrolu policjantów Wydziału Kryminalnego. Z ich informacji wynikało, że może on posiadać przy sobie środki zabronione. Na widok funkcjonariuszy próbował jeszcze uciekać, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności ujawniono przy nim niewielkie ilości marihuany.

REKLAMA