aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Orzeł Lubawka - fot. rc

Piłkarze Orła Lubawka rozegrali dzisiaj (sobota, 15 maja) wyjazdowe spotkanie z Mechanikiem Brzezina.

fot. policja Kamienna Góra

Dwa dni temu po godzinie 01:00 w nocy policjanci z kamiennogórskiej patrolówki zauważyli na jednej z głównych ulic miasta VW Golfa, którego kierujący pędził zdecydowanie za szybko, przy okazji łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego.

Olimpia Kamienna Góra : Iskra Łagów

Dzisiaj (sobota, 15 maja) piłkarze Olimpii Kamienna Góra podejmowali Iskrę Łagów. Był to pierwszy mecz pierwszej drużyny kamiennogórskiego klubu po śmierci Adama Blicharskiego, piłkarza, trener i działacza.

Kolejka 20 - 15-16 maja

Kolejka 26 - 15-16 maja

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przyłączyło się dzisiaj (sobota, 15 maja) do ogólnopolskiej akcji Noc w Muzeum. Zgromadzone eksponaty można oglądać wieczorem i w nocy. Przygotowane zostały również dodatkowe atrakcje.

kpn

Po ostatnich opadach deszczu zima wycofała się ze szczytu Szrenicy. Szlak zielony od górnej stacji wyciągu do szlaku czerwonego na stoku Szrenicy został już otwarty. Śnieg zniknął także ze stoku Wielkiego Szyszaka, można więc wędrować letnią ścieżką po polskiej, południowej stronie góry.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 do 21:00 15 maja.

Kamienna Góra - zbiórka elektrośmieci

Dzisiaj (sobota, 15 maja) na rynku w Kamiennej Górze odbywa się zbiórka elektrośmieci.

Kamienna Góra, stacja paliw

Jak informują internauci, od wczoraj na stacji paliw sieci Orlen w Kamiennej Górze można zatankować tylko olej napędowy Efecta oraz LPG.

Czarny Bór

Gmina Czarny Bór wzięła udział w ogólnopolskim Rankingu Perły Samorządu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

zus Już w najbliższą niedzielę wchodzi w życie ważna zmiana dotycząca zgłoszeń do ubezpieczeń. Od 16 maja w dokumentach zgłoszeniowych - ZUS ZUA i ZUS ZZA – trzeba podawać kod wykonywanego przez siebie lub pracownika zawodu.

Motyl Niepylak Apollo

Do konkursu zgłoszono 90 prac plastycznych. Komisja w składzie - Krystyna Dzikowska, Agnieszka Zielińska, Kamila Grzesiak, Damian Skorupiński, Marianna Fryc- Wyrostek (sekretarz) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: I kategoria dzieci do lat 6, II kategoria: dzieci od 7 do 10 lat, III kategoria: młodzież od 11 do 15 lat, IV kategoria: młodzież od 16 do 18 lat i dorośli. Nagrodzono 13 prac.

pogrzeb

Dzisiaj (czwartek, 13 maja) pochowany został Adam Blicharski, samorządowiec, zawodnik i działacz sportowy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele pw. świętych Piotr i Pawła. Zmarły pochowany został na cmentarzu przy ul. Katowickiej.

Piast Wspiera Region 2021W ramach programu "Piast Wspiera Region 2021" w Kamiennej Górze może powstać mural. Ważne jest poparcie mieszkańców.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA