aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Sezon ślubny oficjalnie rozpoczęty! Wybierasz się na tak ważną ceremonię jako gość i zastanawiasz się, czy koszule męskie na krótki rękaw będą odpowiednie na weselu? Przeczytaj nasze wskazówki, a dowiesz się wszystkiego o ubiorze na śluby w najcieplejszych miesiącach roku!

O ile kobieta ma niezliczone możliwości ubioru, by na weselu wyglądać wytwornie i oryginalnie, to o nieoczywisty ubiór mężczyzny nie jest już tak łatwo. Tak naprawdę wszystko toczy się wokół garnituru i dodatków. Nie zapominajmy jednak, że nieznośnie wysokie temperatury prędzej czy później sprawią, że zrzucimy marynarkę, zostając w samej koszuli. Czy krótki rękaw w koszuli męskiej jest akceptowalny na uroczystych przyjęciach? Sprawdź!

Jak się ubrać na wesele? Idealny ubiór męski zaczyna się od koszuli!

Fakty nie pozostawiają złudzeń: koszule męskie z krótkim rękawem nigdy nie reprezentowały szczytu elegancji. Noszenie długiego rękawa podczas wytwornych ceremonii to nie tylko etykieta — to po prostu dobry gust. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, jaką koszulę wybrać na wesele, zawsze wybieraj tę z długim rękawem.

Istnieją jednak oficjalne okazje, kiedy krótki rękawek dobrze wpisuje się w ich kontekst: boho, plażowy i wakacyjny. Zapomnij jednak o koszulach męskich na krótki rękaw z kieszeniami, które zwykli nosić policjanci lub listonosze. Myśląc o jedynych akceptowalnych modelach, mamy na myśli takie, których rękawy nie przekraczają zgięcia łokciowego, a raczej sięgają połowy bicepsa, co dobrze obrazuje np. model koszuli męskiej z krótkim rękawem od Denley. Koszule męskie młodzieżowe wyróżniają się dobrym krojem dopasowanym do sylwetki, odpowiednią długością rękawka i dobrym gatunkowo materiałem.

fot. lh
Koszula męska krótki rękaw bawełniana

Śluby boho, czyli koszule męskie na krótki rękaw, szelki i kaszkiet

Często bywa tak, że państwo młodzi, przekazując gościom zaproszenia ślubne, określają w nich swoje preferencje. Już po samych zaproszeniach oraz podstawowym researchu (np. wyszukaniu w sieci sali weselnej) możemy zorientować się, jakiego klimatu ceremonii należy się spodziewać. Jeśli wybór przyszłych nowożeńców padł na najmodniejszy ostatnimi czasy styl boho, krótki rękaw w koszuli męskiej może być właściwą opcją, o ile prawidłowo ją zestawisz z pozostałymi częściami garderoby.

Przede wszystkim postaw na naturalne materiały — bawełna to jedyna słuszna opcja na letnią koszulę, jeśli spodziewasz się wysokich temperatur. Zrezygnuj ze spodni garniturowych — w zamian ubierz spodnie chino (nie zapomnij o pasku do spodni!) w ziemistym kolorze, które obowiązkowo wykończ eleganckim obuwiem. Całość dopełnią stylowe szelki, a nawet odważny kaszkiet. Taka stylizacja na pewno spotka się z aprobatą państwa młodych, dobrze wtopi się w klimat wesela i sprawi, że wysokie temperatury będą choć odrobinę bardziej znośne.

Nowoczesne śluby w plenerze

Śluby w plenerze z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Choć najczęściej — z wiadomych przyczyn — są utrzymane w duchu boho (okoliczności na łonie natury są szczególnie bliskie temu stylowi), to coraz częściej możemy spotkać się z nowoczesnymi ceremoniami typu standing party, gdzie wesele ma przypominać raczej spotkanie na drink w wąskim gronie z paczką najbliższych przyjaciół niż sztywną etykietę w tradycyjnym rozumieniu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by na takie uroczystości ubierać sportowe koszule męskie na krótki rękaw, a nawet łączyć je z krótkimi spodenkami. Zadbaj jednak, by stylizacja była w dalszym ciągu utrzymana w eleganckim duchu: wybieraj białe, gładkie koszule i spodenki o kroju chino oraz stylowe obuwie.

fot. lh
Biała koszula męska na krótki rękaw i spodenki chino

 

Podsumowując, pamiętaj: jeśli na wesele ubierasz i tak już kontrowersyjną koszulę na krótki rękaw, zrezygnuj z odważnych kolorów i zabawnych wzorów, a nawet o koszuli męskiej w kratę. Te są zarezerwowane do noszenia w parze z jednokolorowymi bermudami. Miej na uwadze, że młodzieżowe koszule męskie z długimi rękawami to w zasadzie najbezpieczniejsza opcja na wesela w każdym stylu. Zawsze można podwinąć rękawy do długości 3/4 - wówczas cała stylizacja nabierze bardziej casualowego charakteru.

 

REKLAMA

ds21