Drukuj

fot. wp

Britax Romer Kidfix i Kid to dwie serie fotelików samochodowych dla starszaków, to znaczy dla dzieci w przedziale wagowym od 15 do 36 kg. Są zatem przeznaczone do przewożenia dzieci w wieku od 4 do około 12 roku życia. Modele z serii Kidfix oraz Kid pozwalają na wygodną jazdę przodem do kierunku jazdy. Zostały wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, siedziska właściwie dopasowane do zmieniającej się sylwetki oraz system montażu ISOFIX, który zapewnia stabilność fotelika podczas jazdy.

Co wyróżnia foteliki Britax Romer 15-36 kg Kidfix?

Foteliki Britax Romer 15-36 kg z serii Kidfix posiadają szereg funkcji mających za zadanie zapewnić dziecku jak najwyższy stopień bezpieczeństwa. Należy do nich między innymi dualny system montażu, w związku z czym fotelik można zamontować zarówno za pomocą systemu ISOFIX, jak i pasów bezpieczeństwa z auta. Warto wspomnieć o SICT, czyli bocznej poduszce chroniącej młodego pasażera w przypadku ewentualnego zderzenia bocznego. System X-Pad ma z kolei za zadanie równomiernie rozprowadzać powstałą podczas kolizji siłę w taki sposób, aby zabezpieczyć szyję i klatkę piersiową dziecka. SecureGuard natomiast to innowacyjny system zastępujący tradycyjny, 3-punktowy pas bezpieczeństwa. Dodatkowa klamra w foteliku sprawia, że 3-punktowy pas zmienia się w 4-punktową uprząż bezpieczeństwa.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Kidfix III M

Jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli Britax Romer 15-36, gdyż pochodzi z linii Premium. Wyróżnia się wydłużonym, solidnym i komfortowym siedziskiem, które dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Nie został wyposażony w system X-Pad, mimo to w niezależnych testach ADAC uzyskał 4 gwiazdki. Ponadto zapewnia wysoki poziom komfortu ze względu na ergonomicznie zoptymalizowaną przestrzeń do siedzenia oraz zagłówek typu V z regulacją. Zwraca uwagę eleganckim designem i wysokiej jakości tapicerką.

Model Kidfix III S to nowsza wersja Kidfix III M. Posiada system X-Pad, nie przechodził jednak testów ADAC.

Britax Romer Kid II 15-36 kg

Model Kid II to produkt spoza serii Kidfix, jednak wciąż niezwykle bezpieczny i wygodny. Został zaprojektowany z myślą o szybkim i łatwym, ale jednocześnie stabilnym montażu pasami, dlatego doskonale nadaje się do pojazdów bez możliwości montowania fotelików samochodowych za pomocą systemu ISOFIX. W niezależnych testach ADAC uzyskał 4 gwiazdki.

Britax Romer Kid II to jeden z najlżejszych modeli w tym przedziale wagowym, co wpływa na łatwość transportowania go. Za bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy odpowiadają profile ochronne, czyli głębokie ścianki pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, ergonomiczny zagłówek z regulacją wysokości oraz konstrukcja oparcia w formie litery V – sprzyja ono właściwemu dopasowaniu aż do uzyskania wymaganych 150 cm wzrostu.

Britax Romer Kidfix czy Kid – który fotelik samochodowy wybrać?

Zarówno modele Romer Kidfix, jak i Kid zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Chociaż foteliki samochodowe z serii Kidfix posiadają lepsze wyposażenie pod względem systemów bezpieczeństwa, Fotelik Kid II został skonstruowany w taki sposób, by równie dobrze chronić dziecko w czasie podróży w razie ewentualnego zderzenia. Dodatkowo jest nieco tańszy i lżejszy od modeli Kidfix, w związku z czym może stanowić dobrą alternatywę dla droższych wariantów.

Wszystkie wyżej wymienione modele fotelików 15-36 kg przeznaczone są dla dzieci od 4 do 12 roku życia. Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego powinien zatem zależeć przede wszystkim od jego wyposażenia w systemy bezpieczeństwa, sposobu montażu oraz bezpieczeństwa, które jest w stanie zapewnić dziecku podczas jazdy samochodem. Nie należy jednak zapominać o najważniejszym aspekcie, mianowicie o jego dopasowaniu do auta oraz dziecka. Tylko wtedy może on bowiem właściwie spełnić wszystkie swoje funkcje.