aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pomoc dla Ukrainy

Wojna na Ukrainie wciąż trwa. Powiat kamiennogórski organizuje kolejną zbiórkę niezbędnego wyposażenia, które trafi za wschodnią granicę. Jeśli chcesz pomóc i posiadasz jedną z wymienionych rzeczy w dobrym stanie, przynieś ją do PKS Kamienna Góra.

zus Obywatele Ukrainy, którym ZUS wypłaci pieniądze z programów 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego muszą poinformować Zakład o wyjeździe z Polski. Pobieranie pieniędzy pomimo utraty prawa do ich otrzymywania skutkować będzie koniecznością ich zwrotu wraz z odsetkami.

fot. UMWD

W Wałbrzychu zaprezentowano założenia nowego programu regionalnego Interrreg Czechy-Polska lata 2021-2027. Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz przedstawiciele samorządów czeskich przybliżyli również koncepcje projektu wsparcia dla Ukrainy pt. „Jesteśmy z Wami – Razem dla Ukrainy”.

fot. UM Kamienna Góra

20 tysięcy euro przekazało niemieckie miasto Wolfenbüttel na specjalne konto uruchomione przez miasto Kamienna Góra dla pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Pieniądze przesłano w odpowiedzi na apel władz miejskich.

Kamienna Góra, Szkoła Podstawowa nr 1

Od 2 do 18 sierpnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze odbywały się bezpłatne lekcje języka polskiego dla uczniów z Ukrainy.

zusOd soboty, 23 kwietnia uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia. Formularz RKO-U w języku ukraińskim dostępny jest już na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

fot. zszio

Na Ukrainę dotarł kolejny transport pomocy zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

fot. UM Kamienna Góra

Warszawska Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z biurem zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim ratuszu przekaże zestawy książek dla ukraińskich dzieci przebywających w naszym mieście.

Solidarna Paczka

4 czerwca o godzinie 8.00 nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Solidarnej Paczki – specjalnej edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl przez trzy tygodnie będą pojawiać się historie rodzin uchodźczych, spośród których każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.   

zus W maju tego roku ruszą pierwsze wypłaty, dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o wypłatę z programu "Rodzina 500 plus".

REKLAMA