aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. policja Kamienna Góra

Policjanci z Lubawki zatrzymali 29-letniego mieszkańca tej miejscowości. Znaleźli u niego narkotyki.

To już stało się faktem Projekt Arado wygrało w plebiscycie na WIELKIE ODKRYWANIE DOLNEGO ŚLĄSKA kategoria - WYDARZENIE. RAJD ARADO stało się największym wydarzeniem Dolnego Śląska 2015 roku.

W tegorocznej edycji Rajdu Arado wzięło udział blisko 200 rekonstruktorów z całej Polski zrzeszonych w 20 grupach lub stowarzyszeniach. By spędzić majówkę z historią II wojny światowej w tle w Sudetach pojawili się pasjonaci z najodleglejszych zakątków naszego kraju, podczas widowisk batalistycznych gościliśmy między innymi miłośników dawnej broni i barwy z Rzeszowa, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Szczecina czy Polic, nie zabrakło także gości zagranicznych, przede wszystkich Czechów.

Serwis Fottad.com przygotował zdjęcia portretowe rekonstruktorów występujących podczas tegorocznego Rajdu Arado.

Nad kamiennogórskim zalewem odbyła się Bitwa Czołgów. Na polu bitwy starli się żołnierze armii niemieckiej z rosyjską, amerykańską i polsko-brytyjską. W rekonstrukcji wzięło udział ponad 200 osób.

Dziś dnia 02.05.2015 r. Rajd Arado dotarł do Kamiennej Góry.
Drogi sprzymierzonych oraz wycofujących się Niemców pokrzyżowały się w Landeshut. W cieniu kryjącej tajemnicze laboratoria Arado Góry Parkowej przez cały dzień toczą się walki z udziałem jednostek niemieckich, radzieckich, polsko-brytyjskich oraz amerykańskich. 

Kamienna Góra - rynek

Na kamiennogórskim rynku zaparkował MGT-20, czyli Mobil Gaming Truck. Od godziny 11 ma być dostępny dla miłośników czołgów, szczególnie militariów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji Aleja Snajperów 

Zobacz zdjęcia z Rajdu Arado 2015 ze Szklarskiej Poręby.

REKLAMA