aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

sok

Dziś internetowa premiera “sesji live” przygotowanej na zaproszenie ŚOK przez Natalię Widuto i Szymona Wiraszkę z zespołem. W repertuarze znalazły się covery popularnych polskich wykonawców. Nagrania promują konkurs na najlepsze recenzje płyt, pisane przez Świdniczan.

fot. Fundacja „Europejska Perła Baroku”

Przygotowania do XI Festiwalu Trzech Kultur nabierają tempa! Świąteczny przegląd, którego Finał odbędzie się 18 stycznia 2021 roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

fot. organizatorzy

Centrum Biblioteczo- Kulturalne gminy Kamienna Góra rozstrzygnęło świąteczne konkursy.

fot. Marcin Trzpiot

Okres świąteczno-noworoczny zaowocował rockowymi premierami. Świdnicki Ośrodek Kultury rozpoczął kolejny sezon “Setki w teatrze”. Dostępne są już nagrania audio i wideo zespołów Mindless oraz Oya.

fot. ŚOK

Pojawił się pierwszy singiel promujący nagrania zrealizowane w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Utwór “Lajki”, w oryginale wykonywany przez zespół Coma a w wersji świdnickiej śpiewany przez Natalię Widuto, zapowiada nadchodzące albumy.

Wałbrzyski Magazyn Kulturalny

Wrócił „Wałbrzyski Magazyn Kulturalny”, ale jak przystało na obecne, pandemiczne czasy, w postaci „E – Wałbrzyskiego Magazynu Kulturalnego”.

fot. facebook

Na podwórku sołtysa wsi Bukówka powstał bożonarodzeniowa szopka. Z wieloletniej tradycji przygotowywania żywej szopki musieli w tym roku zrezygnować mieszkańcy Chełmska Śląskiego.

Chełmsko Śląskie

Była wiosna 2020r., pierwsza fala pandemii powoli się kończyła. Wszyscy byliśmy już nią mocno zmęczeni. Nasza grupa pod nazwą "Wspólnie dla Chełmska” postanowiła założyć stowarzyszenie. Złożyliśmy tony dokumentów, tysiące podpisów. Cieszyliśmy się. Procedura rejestracji ruszyła.

koleda

Z Galway, z Irlandii dotarł do nas świąteczny utwór dla rodaków w Polsce i rozsianych po całym świecie nagrany przez Kpelę u Dobrego Pasterza.

Uniemyśl - kościół p.w. św. Mateusza - fot. użyczone

Dzięki Stowarzyszeniu Doliny Zadrny dawny kościół p.w. św. Mateusza w Uniemyślu jest stopniowo remontowany. Zaangażowanie stowarzyszenia docenione zostało poza powiatem.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA