aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UG Pielgrzymka

W dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy w Pielgrzymce odbyło się spotkanie z udziałem włodarzy 16 gmin - wspólników Spółki Sanikom w Lubawce: burmistrzów Bolkowa, Jawora, Lubomierza, Lwówka Śląskiego, Świerzawy, Wlenia, Wojcieszowa, Złotoryi i wójtów Marciszowa, Męcinki, Mściwojowa, Starej Kamienicy, Wądroża Wielkiego, Zagrodna, Złotoryi, Pielgrzymki. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Chojnów Jan Serkies.

strazPrzy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze, między dworcem a szpitalem, doszło do zadymienia w jednym z lokali mieszkalnych.

fot. Centrum Kultury w Kamiennej Górze

W poniedziałek i wtorek (3 i 4 sierpnia) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbywały się warsztaty plastyczne "Zmalujmy coś". Była to jedna z wakacyjnych propozycji przygotowanych przez Centrum Kultury.

Uwaga kierowcy, na drodze wojewódzkiej Marciszów - Kaczorów możecie spodziewać się utrudnień w ruchu (godzina 17:30). W Świdniku, na krętym odcinku z drogi wypadł samochód dostawczy.

Kamienna Góra

Dziesięć miesięcy trwać ma remont ul. Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) podpisana został umowa z wykonawcą.

fot. policja Kamienna Góra

W niedzielę (2 sierpnia) w przeciągu dwóch godzin kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn, którzy mimo wypitego alkoholu, postanowili wsiąść na rower.

Lubawka szkola

Na ogrodzeniu terenu byłej szkoły przy ul. Bocznej w Lubawce zawieszone zostały tabliczki informujące o zakazie wstępu.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 19:00 2 sierpnia do 14:00 3 sierpnia.

Kamienna Góra - peron dworca

Na peronie kamiennogórskiego dworca kolejowego ustawione zostały dwie nowe ławki i kosz na śmieci.

Kamienna Góra - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj (sobota, 1 sierpnia) o godzinie 17 zawyły syreny. To tradycyjny sposób upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

REKLAMA