aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzysztof Mróz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w Programie „Ochrona Zabytków” na rok 2021. W całej Polsce dofinansowano aż 445 projektów na łączną kwotę ponad 105 mln. Wśród nich znalazło się 7 z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały łączne dofinansowanie w kwocie 1 177 000 zł.

lubawka

Dziesięcioro sportowców z gminy Lubawka otrzymywać będzie w tym roku stypendium sportowe wypłacane przez gminę.

fot. Patryk Straus

Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra, poinformował o pozyskaniu dotacji do remontu budynku przy ul. Okrzei w Kamiennej Górze.

fot. relacja wideo z sesji

Jednego głosu zabrakło, aby do porządku obrad dzisiejszej (czwartek, 25 lutego) sesji rady gminy Lubawka wprowadzić uchwałę dotyczącą zamiaru wystąpienia przez gminę o dotacje do budowy mieszkań przez TBS.

Aktualizacja 16:06

fot. cbk

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprasza pełnoletnie mieszkanki gminy do udziału w "Akcji metamorfoza". Nagrodą dla uczestniczek będzie udział w metamorfozie przeprowadzonej przez wizażystkę, fryzjerkę, stylistkę i fotografa.

fot. policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi, na terenie jednej z miejscowości w gminie Marciszów. Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Wartość strat została oszacowana na ponad 3 tysiące złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

zus Jesteś emerytem lub rencistą i dorabiałeś w ubiegłym roku a nie osiągnąłeś jeszcze powszechnego wieku emerytalnego - pamiętaj, żeby rozliczyć z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych swoje dodatkowe przychody. Nie muszą tego robić kobiety, które mają więcej niż 60 lat i mężczyźni powyżej 65 lat.

fot. Orzeł Lubawka

Orzeł Lubawka poinformował o kolejnym wzmocnieniu pierwszej drużyny przed rundą wiosenną. Tym razem do składu doszedł pomocnik.

Marciszów

Gmina Marciszów opublikowała wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych na prowadzenie działań z zakresu upowszechniania kultury, kultury fizycznej i sportu w 2021 roku.

Kamienna Góra, ul. Jaśminowa

Radni Kamiennej Góry zgodzili się na nadanie nazwy nowej ulicy na terenie miasta.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady miasta Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu, uchwała dotyczy sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycie w miejscu sprzedaży, a więc np. w restauracjach.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady gminy Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

fot. OSP Marciszów

Kilka ciepłych dni stworzyło nowe zagrożenie, z którym będą musieli walczyć strażacy. OSP Marciszów poinformowała o pierwszym w tym roku pożarze traw.

 seniorKoncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pilotażowe spotkanie przeprowadziły policjantki w komendzie miejskiej w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 1 marca 2021 roku już we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.

fot. sachiel

Zespół Sachiel przygotował nowy utwór. Został napisany dla pięściarza Kamila Mroczkowskiego.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA