aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Pisarzowice, motorynka, fot. użyczone

Dzisiaj (środa, 25 listopada) około godziny 13:15 patrol policji wezwany został na skrzyżowanie wjazdowe do Pisarzowic od strony Kamiennej Góry. Świadek informował o pijanym motorowerzyście.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 25 listopada) sesji radni miasta Kamienna Góra mieli zastanawiać się nad wprowadzeniem podwyżki opłat za odbiór odpadów.

S3, Ptaszków

Na budowie odcinka S3 Kamienna Góra - Lubawka położony został asfalt.

Marciszów proboszcz

Diecezja Legnicka poinformował o śmierci ks. Zbigniewa Jagielskiego, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie (dekanat Kamienna Góra Wschód).

fot. strazpisarzowice.pl

Wczoraj (wtorek, 24 listopada) zmarł druh Władysław Cebula, od 1975 roku członek Ochotnmieczj Straży Pożarnej w Pisarzowicach.

fot. relacja wideo z sesji

Radni powiatu kamiennogórskiego rozpatrywali dzisiaj (wtorek, 24 listopada) projekt uchwały ustalającej zasady przyznawania stypendiów studentom medycyny kształcących się na kierunku lekarskim. Stypendium ma być formą zachęcenia przyszłych lekarzy do związania się z kamiennogórskim szpitalem.

fot. facebook

Stacja Narciarska Czarnów-SKI wykorzystał pierwsze przymrozki do rozpoczęcia produkcji śniegu. Białego puchu na razi enie ma wiele, ale właściciel zapowiadają kontynuowanie naśnieżania przy sprzyjających warunkach.

fot. policja Kamienna Góra

Dzisiejszej nocy, tuż przed północą, policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali bezpośrednio w pościgu 31 – letnią mieszkankę Wałbrzycha, która mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydanych jej przez policjantów, uciekała swoim audi od Kamiennej Góry w stronę Wałbrzycha.

fot. Europejska Perła Baroku

W poniedziałek (23 listopada) reporterzy pierwszy raz w historii weszli do podziemi w których spoczywają cystersi. Dzięki telewizji Strimeo wszystkie osoby, które interesują się historią naszego opactwa będą mogły poznać historię tego miejsca i pochowanych tam zakonników.

policja Kamienna Góra

W dniu 23 listopada br. policjanci zatrzymali na terenie Kamiennej Góry 22 – letniego mieszkańca Czarnego Boru, który miał przy sobie marihuanę. Mężczyzna twierdził, że środki odurzające kupił na własny użytek. Teraz przed sądem będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Stara Kopalnia Wałbrzych

W sobotę (28 listopada) w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz. Podczas koncertu Tribute to Komeda I O.N.E. Quintet wystąpią: Monika Muc, Pola Atmańska, Dominika Rusinowska, Kamila Drabek, Patrycja Wybrańczyk.

zus Właściciele firm, którzy mają swoje konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS sukcesywnie otrzymują informację o zaległościach w płaceniu składek. Płatnicy, którzy nie mają PUE dostaną informację tradycyjnie pocztą. ZUS przypomina w niej o możliwości skorzystania z ulg w spłacie należności, przy przejściowych trudnościach finansowych.

policja

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali złodzieja zaraz po tym, jak włamał się do jednego z mieszkań w Lubawce.

fot. użyczone

Dwóch radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przez dwa dni zbiera na terenie Kamiennej Góry podpisy pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej obowiązek zatrudnienia psychologa w każdej szkole.

 stara kopalnia

W najbliższy wtorek Stara Kopalnia zaprasza na pierwsze zajęcia z cyklu „Spotkania ze sztuką”.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA