aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Kontynuacja kryzysu epidemiologicznego stawia pod znakiem zapytania obecny stan gospodarki w Polsce i na świecie. Epidemia odcisnęła swoje piętno na większości funkcjonujących w kraju branży, utrudniając spekulacje na temat przyszłości dokonywanych przez przedsiębiorców inwestycji, wprowadzając pierwiastek niepewności, szczególnie wśród osób próbujących odnaleźć się w obecnej sytuacji ekonomicznej, bez profesjonalnej znajomości tematu.

Istotną rolę w funkcjonowaniu gospodarki odgrywa obecnie wprowadzona przez Polski rząd Tarcza Antykryzysowa. Domyślnie, jej przeznaczeniem jest umożliwienie osobom zaangażowanym w działalność gospodarczą wykorzystanie środków mających na celu przeciwdziałanie skutkom kryzysu koronawirusa. Oznacza to dostęp do środków pieniężnych, które pozwolą przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy oraz uchronić firmę przed upadkiem. 

Obecnie istotną rolę w mechanizmie polskiej gospodarki odgrywa branża kredytowa. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw udzielających pożyczek na wysokie sumy, jak i serwisów internetowych pozwalających skorzystać z oferty chwilówek online, także na mniejszą kwotę. Według opinii grona specjalistów z credit-10.com sytuacja na rynku ma szansę poprawić się na rzecz pożyczkodawcy, szczególnie tego korzystającego z oferty pożyczki chwilówki. 

*Credit-10 - Jest to serwis, który udostępnia internaucie wszystkie niezbędne dane wymagane do podjęcia się trafnej analizy rynku pożyczek online. Usługodawca zamieszcza na stronie informacje dotyczące warunków oferty większości przodujących firm w branży pożyczek chwilówek, wliczając w to takie pozycje jak Aasa Vivus.pl, Smartney, Bocian lub Finbo.

Dynamicznie zmieniające się sytuacja ekonomiczna, a ceny chwilówek

Rządowa dyrektywa bezwzględnie wpłynęła na całkowitą wysokości kosztów chwilówek. Oznacza to, że w wypadku, jeśli bierzemy pożyczkę na więcej niż 30 dni, koszty pozaodsetkowe nie wychodzą poza 15% całej kwoty oraz 6% kwoty w skali roku na każdy rok płacenia zobowiązań. Co więcej, w sytuacji, jeśli pożyczkę spłacamy w terminie krótszym niż miesiąc, górny limit nie może przekraczać 5% kosztów zobowiązania. Natomiast bez względu na termin spłaty, koszty nie mogą przekraczać 45%.

Po zatwierdzeniu decyzji Rady Polityki Pieniężnej o ograniczeniu wysokości stóp procentowych odnotowano, że całkowite oprocentowanie w przypadku kredytu gotówkowego nie może przekraczać 7,2%.

Ze względu na prawidła rynku pożyczkodawcy pomimo utrudnionej sytuacji nie mogą pozwolić sobie na zrezygnowanie z polskiego rynku, zwłaszcza jeśli mowa o spółkach, które nie prowadzą działalności za granicą. Jest to znakomita okazja dla osób, poszukujących dodatkowych środków pieniężnych na małe inwestycje. Z jednej strony, obniżona kwota zobowiązań przyciągnie większą ilość klientów, co więcej, trudna sytuacja finansowa sprawia, że pożyczki internetowe są obecnie szczególnie pożądane, z drugiej strony oprocentowanie nakładane przez pożyczkodawców spadło w tym roku prawie o 30% co zdecydowanie stanowi kłopot dla przedsiębiorców. 

Ile zyskujemy decydując się na pożyczkę pozabankową

Obecne wprowadzenie dyrektywy obniżającej koszty pożyczek chwilówek daje nam szansę na skorzystanie z niedostępnej dotychczas oferty. Z zalet pożyczek pozabankowych można wymienić dużą przystępność oferty. Kredyty udzielanie przez serwisy internetowe są przydzielanie bardzo szybko, przy czym tylko niewielka ilość wniosków jest odrzucana. Warunki spłaty pożyczki również podlegają konfiguracji w większości dostępnych parametrów. Ofertę można odpowiednio dostosować w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy. Dlatego szczególnie teraz, kiedy warunki spłaty stały się szczególnie korzystne, kredyty internetowe dają zainteresowanym osobom wiele możliwości zysku.

Źródło informacji, z którego pochodzą dane zawarte w artykule, posiada pozostałe szczegóły dotyczące obniżki cen pożyczek.

 

REKLAMA